Program ,,Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu.”

 

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas młodszych wezmą udział w ogólnopolskim programie ,,Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Celem Organizatorów jest edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie dzieci do gotowania.  Fundacja Szkoła na Widelcu od 2012 roku aktywnie działa na rzecz poprawy żywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Dzieci wzbogacają swoją wiedzę o zdrowym żywieniu.

Przekonują się do jedzenia warzyw i owoców, uczą w jaki sposób można przygotować smaczne danie w prosty sposób.  W ramach programu uczniowie dostaną materiały edukacyjne opracowane we współpracy z pedagogami, dietetykami i metodykami.

Patronat Honorowy nad IV edycją programu objęli:

Ministerstwo Zdrowia,

Minister Edukacji Narodowej,

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego,

Główny Inspektorat Sanitarny,

Polskie Stowarzyszenie Dietetyków,

Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej,

Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia.

Ważne jest, aby dzieci od najmłodszych lat mogły zdobywać wiedzę na temat tego jak powinniśmy się odżywiać aby żyć w zdrowiu. Rozwijały umiejętności praktyczne, związane z gotowaniem i jedzeniem.

 

Koordynator programu: Tamara Jamróz