Ogólnopolski Projekt

PHO3NIX ACTIVE SCHOOLWszystkie klasy od 4-8 Naszej szkoły przystąpiły w drugim semestrze roku szkolnego do Ogólnopolskiego Projektu z Wychowania Fizycznego "PHO3NIX ACTIVE SCHOOL".

Pho3nix Active School jest projektem sportowym, która ma na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w atrakcyjne inicjatywy sportowe dając szansę poznać świat sportu przez dobrą zabawę! Wraz z jego kolejnymi etapami, wspólnie będziemy wykonywali zadanie jakie przygotowywać będą dla nas organizatorzy tego przedsięwzięcia.


Organizator: Pho3nix Foundation to fundacja zainicjowana w celu ukazania aktywności fizycznej, jako sposobu na poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia wśród dzieci i młodzieży.

Celem Pho3nix Foundation jest m.in stworzenie systemu, w ramach którego możliwe stanie się wsparcie najbardziej utalentowanych i potrzebujących dzieci, przy równoczesnym kształtowaniu ich edukacji sportowej. Projekt Pho3nix wspiera tych, którzy potrzebują motywacji na starcie oraz pomocy w dalszym rozwoju.

Celem projektu jest:
- Zorganizowanie największych sportowych obchodów Międzynarodowego Dnia Sportu,
- Sportowe poruszenie dzieci z całej Polski,
- Zaangażowanie szkół podstawowych z każdego miejsca w kraju,
- Wyłonienie najbardziej aktywnych placówek i uczniów z całej Polski.

To akcja, która odmieni podejście najmłodszych do aktywności!

W pierwszym etapie projektu, nasi uczniowi z dużym zaangażowaniem brali udział w przygotowanej inicjatywie, która przy ich wydatnym udziale pozwoliła wraz z innymi szkołami w całym kraju zebrać 1 054 000 PLN na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziękujemy za Waszą aktywną postawę i razem z Wami czekamy na kolejne wyzwania!

 

Koordynator projektu: Marcin Wystel