Narodowy Dzień Sportu to wyjątkowy dzień w roku, kiedy chcemy zwrócić uwagę na wszystkich, którzy kochają sport. Razem pokazaliśmy jak wielu z nas żyje aktywnie! Tego dnia w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany był dzień otwarty, a wielu Polaków mogło nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, część z nich mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami.

Nie inaczej było w Siedemnastce! W piątek 10 września w Naszej Szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Od wielu lat nasi uczniowie, pod bacznym okiem doświadczonych i utytułowanych nauczycieli mają możliwość nabywania umiejętności szermierczych w powstających klasach sportowych, a dzięki wytrwałości zarówno w nauce jak i treningu możemy cieszyć się razem z nimi sukcesami na arenie ogólnopolskiej, przypominając m.in. niedawno zdobyte - srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w szermierce na szable.

( http://www.sp17.katowice.pl/index.php/9-uncategorised/824-mistrzostwa-polski-m%C5%82odzik%C3%B3w-w-szabli-2021-wicemistrzostwo ).

Narodowy Dzień Sportu był doskonałą możliwością do zaprezentowania przed uczniami szkoły naszej Srebrnej Drużyny, ale również innych zawodników klasy sportowej, którzy rywalizowali na swojej najważniejszej imprezie sezonu. Zgodnie z przesłaniem tego wydarzenia, podczas lekcji wf’u, uczniowie wszystkich klas mieli możliwość udziału w treningu szermierczym, na którym swoją wiedzę i doświadczenie przekazywali im ich koledzy. A jak to wyglądało w praktyce? Zapraszamy do relacji zdjęciowej!

 123