•  Zadzwoń do nas

90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,0,0,1,30,10,5,0,0,0,10,0,1
Szkoła nr 17

W dzisiejszych czasach można zaobserwować pewną prawidłowość:

MALI MISJONARZE

Projekty szkolne w roku 2022/2023

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

W roku szkolnym 2021/2022 na zajęciach z etyki w klasach trzecich został zrealizowany projekt "Lisek Ibisek pomoże dzieciom zrozumieć świat". Projekt  współpracuje  z Fundacją im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej, która niesie pomoc osobom z niepełnosprawnością i pokazuje jak wygląda świat, w którym zawsze jest dobre rozwiązanie.

W roku szkolnym 2021/2022 w klasach drugich i trzecich zrealizowano program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

W drugim półroczu, na przełomie lutego i marca 2022 r., w 212 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina uczniowie klas IV-VII mieli okazję wziąć udział w projekcie muzyczno-plastycznym zatytułowanym „Inspiracje muzyką Fryderyka Chopina”.

PROJEKT EDUKACYJNY "POLSKA - MOJA OJCZYZNA"

Adresatami projektu są uczniowie klas I-III.
Czas trwania projektu: listopad 2021 r.
Cel główny: kształtowanie właściwej postawy patriotycznej poprzez rozwijanie  poczucia przynależności społecznej.

Cele szczegółowe:
-  poznanie znaczenia słowa Ojczyzna,
- utrwalenie symboli narodowych,
-  kształtowanie postawy szacunku do wartości, symboli i tradycji narodowych,
- wyrabianie dbałości o język ojczysty,
- kształtowanie odpowiedniego zachowania w czasie uroczystości szkolnych, państwowych

Wychowawcy świetlicy zwracają dużą uwagę na zajęcia o tematyce patriotycznej, dzięki którym kształtują u uczniów właściwe postawy patriotyczne poprzez rozwijanie w nich poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej, poznanie znaczenia słowa Ojczyzna, a także wyrażenie szacunku dla symboli narodowych. W ramach projektu uczniowie przystąpią do  konkursu recytatorskiego i plastycznego pt.: "Piękna nasza Polska cała". Podsumowaniem projektu będzie uroczysty apel z okazji święta Niepodległości. Uczniowie  zaprezentują wiersze nagrodzone w konkursie recytatorskim oraz przygotują krótki program artystyczny pn. "Co to jest Niepodległość?".

Koordynatorzy projektu: Aleksandra Złomek, Anna Glinkowska, Anna Pietrzczyk, Agnieszka Gładysz, Elżbieta Madej, Bogumiła Gancarczyk

DUŻA ODZNAKA REGIONALNA „ŚLĄSK”

1. Dużą Odznakę Regionalną mogą zdobywać uczniowie klas IV – VIII.
  2. Poszczególne zadania należy wykonać w roku szkolnym 2021/2022 (do końca maja)
  3. Realizację zadań należy potwierdzać u nauczycieli koordynatorów.
  4. Aby zdobyć dużą Odznakę Regionalną należy zrealizować 10 z 12 zadań, przy czym obowiązkowa jest realizacja jednego z dwóch zadań (zadanie 1 lub 5).
  5. Realizacje zadań dokumentujemy w formacie doc i przesyłamy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
  6. W warunkach pandemii koronawirusa wycieczki można odbyć wirtualnie (wystarczy wpisać adres strony internetowej zwiedzanego obiektu do dokumentu doc)

Uwaga ! zeszyt = dokument word w formacie doc.

W razie pytań do konkursu proszę pisać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zwycięzca otrzyma nagrodę, a także ODZNAKĘ REGIONALNĄ z rąk PANI DYREKTOR na koniec roku szkolnego 2021/2022

PROJEKT EDUKACYJNY „WODA W NAS I WOKÓŁ NAS”

dla klas V i VI, I półrocze roku szkolnego 2021/2022

„Woda w nas i wokół nas”

Projekt przeznaczony jest dla Uczniów klas V i VI, I półrocze 2021/2022

Polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej lub lapbooka na temat wody obecnej w naszym organizmie i w organizmie roślin/zwierząt. Dotyczy również wody obecnej w naszym otoczeniu, jak i zużytej do wyprodukowania niezbędnych człowiekowi produktów pokarmowych i odzieży.

Cele projektu

JSN Educare is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework