Klasowy kalendarz adwentowy w 1a

O projekcie:

Realizowany Projekt ,, Klasowy Kalendarz Adwentowy’’ został przeznaczony dla uczniów na czas  adwentu  czyli radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Do projektu włączyli się rodzice, którzy przygotowali  woreczki i świąteczne torby wraz ze słodką niespodzianką. Były to m.in. czekoladki, cukierki, mikołajki. Dodatkowo włożyli kolorową kartkę, z napisaną dobrą radą – krótką – co dzieci mają zrobić, o czym mają pamiętać, aby nauczyć się kulturalnego zachowania i grzeczności w stosunku do innych.

Cel projektu:

  1. Wdrażanie dzieci do pozytywnych postaw społecznych.
  2. Uwrażliwienie na potrzeby innych.
  3. Zachęcanie do prezentowania postaw koleżeńskich.
  4. Zaangażowanie wszystkich rodziców w klasowe inicjatywy.

 

Woreczki zostały zawieszone na klasowej gazetce. Codziennie w obecności całej klasy dzieci  otwierały kolejne prezenty. Cieszyły się ich zawartością, a potem odczytały i zapamiętały dobre rady. Projekt pomógł wszystkim dzieciom z radością przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Wdrożył do postaw sprzyjających refleksji nad swoim zachowaniem.

Koordynator: Tamara Jamróz