W roku 2019/2020 w naszej szkole  po raz kolejny był  realizowany projekt w ramach którego dzieci i młodzież zdobywali  odznakę regionalną.

W roku 2019/2020 w naszej szkole po raz kolejny był realizowany projekt w ramach którego dzieci i młodzież zdobywali odznakę regionalną. Koordynatorem Małej Odznaki Regionalnej „Śląsk”była p. Danuta Józefowska. Uczniowie klas I- III w październiku otrzymali zakres działań do wykonania. Wiele zadań było związane z naszym regionem oraz tradycjami w rodzinie. Były też zadania specjalne związane ze 150-leciem powstania naszej szkoły. Uczniowie poprzez wykonywanie zadań mieli okazję do porozmawiania ze swoimi dziadkami, czy sąsiadami na temat ich zawodów, dawnych zabaw i tradycji na Śląsku. Uczniowie mogli pobawić się w fotografów, czy nakręcić swój film. Ze względu na sytuację pandemii niektóre zadania zostały zrealizowane online np. zwiedzenie wystawy „U nas w doma na Nikiszu” w Muzeum Historii Katowic.

Koordynatorem Dużej Odznaki Regionalnej „Śląsk” był p. Tomasz Tyczka. Uczniowie klas 4- 8 mieli do wykonania 10 z 13 zadań, które wymagały dużej samodzielności i kreatywności. Zadania dotyczyły znajomości różnych dziedzin: gwary i kuchni śląskiej, wiedzy historycznej, przyrodniczej i geograficznej oraz wymagały od nich zdolności plastycznych.

 

W ROKU 2019/2020   W KLASACH I- III ZDOBYWCAMI MAŁEJ ODZNAKI REGIONALNEJ „ ŚLĄSK” ZOSTALI:

WIKTORIA SPYRA Z KLASY 2B

SZYMON  BIAŁAS  Z KLASY 2B

 

W ROKU 2019/2020   W KLASACH IV- VIII ZDOBYWCAMI DUŻEJ  ODZNAKI REGIONALNEJ „ŚLĄSK” ZOSTAŁA:

MAJA MATYSIOK  Z KLASY 5C

 

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!

 

Koordynatorzy

DANUTA JÓZEFOWSKA

TOMASZ TYCZKA