W dniach 8-15 czerwca 2020 odbywał się finał ogólnopolskiego konkursu “Potyczki Ekonomiczne” organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w ramach programu: Ekonomia na co dzień. Współorganizatorem tego konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości oraz Narodowy Bank Polski, w którym nasza szkoła zajęła 1 miejsce!!!!!!!!! 

Program Ekonomia na co dzień obejmuje obszary takie jak: elementarne pojęcia ekonomiczne, poznawanie siebie, wybór drogi edukacyjnej, rynek pracy, podjęcie działalności gospodarczej, planowanie działań oraz gospodarowanie własnymi zasobami.

Kolejne etapy konkursu polegały na przygotowywaniu zadań problemowych. W pierwszej turze, w której należało przeprowadzić ćwiczenie z zakresu edukacji ekonomicznej wystartowało 417 drużyn. Do drugiego etapu przeszło ich  już tylko 36, a zadaniem postawionym przed zespołami było przygotowanie scenariusza teleturnieju, którego celem będzie weryfikacja wiedzy uczestników, dotycząca podstawowych zasad konstruktywnego gospodarowania zasobami jak finanse, czas, zasoby naturalne jak woda, gleba, lasy, energia, powietrze, a także odpady czy żywność, zasoby ludzkie, rzeczowe, itd. Nasza drużyna przeszła pomyślnie także przez ten etap - dostała się do finałowej dwunastki-  projektując teleturniej “Bee's nest”.

W finale musieliśmy zaprojektować festyn rodzinny, podczas którego przeprowadzona zostałaby edukacja uczestników o zasadach rozsądnego gospodarowania pieniędzmi oraz projekt plakatu edukacyjnego „Polski złoty 1919-2019”. Po wysłaniu naszych prac  i ich ocenie okazało się że jesteśmy w pierwszej szóstce ponieważ nasz projekt pt "Zostań Finansowym Ninją" oraz plakat zostały bardzo wysoko ocenione. Finał konkursu odbył się poprzez komunikator ZOOM 15 czerwca 2020 roku. Ostatecznie zdobyliśmy w finale 508 punktów i zajęliśmy pierwsze miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy drużynie z klas VII Marii Śmietańskiej, Magdalenie Dudzie i Szymonowi Wiewiórowi oraz ich opiekunowi pani Annie Kaczmarek.