„Schweiz- KantonenLand czyli wędrówka po Kantonach"

 

04.12.2020 r. odbyła się druga  edycja projektu online "Schweiz- KantonenLand czyli wędrówka po Kantonach". Autorką projektu jest Pani Małgorzata Bubik, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddziału Katowice, natomiast koordynatorem jest pani Joanna Paciecha. Patronat nad wydarzeniem objęła Ambasady Szwajcarii w Polsce.

Gospodarzami tej edycji projektu byliśmy my- czyli Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Zabraliśmy uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w podróż po kantonie Uri w Szwajcarii. Przygotowaliśmy warsztaty z konkursami oraz test sprawdzający ich wiedzę. W warsztatach wzięło udział 10 szkół z całego województwa śląskiego.

Młodzież bardzo aktywnie pracowała, ale najwyższy wynik uzyskał Team z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach ( I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi) przygotowany przez Panią Małgorzatę Grzegorzek- Kluczniok.

Bardzo dziękuję Pani Dyrektor Aleksandrze Musioł za objęcie patronatem tę edycję projektu oraz uczniom klasy 8a Dorocie Antosz i Mateuszowi Perfeckiemu za współorganizowanie warsztatów.

Organizator: Alina Olszewska