•  Zadzwoń do nas
  •  +

Search HP

Wyniki szkolnego konkursu  Wiedzy o Unii Europejskiej dla klas 4-8

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w „Szkolnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej”

Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego dla klas 4-8 – II etap „MASTER OF ENGLISH SPELLING”

Zapraszam uczniów klas I - III do udziału w konkursie " Czy wiesz czym się zajmuje..."

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pt. "POLSKA - PIĘKNA ZIEMIA", organizowanym przez SP nr 19 w Katowicach. Konkurs odbył się w formie online.
I miejsce w konkursie otrzymał uczeń naszej szkoły Olaf Parachniewicz z klasy 2a.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!!!

WYNIKI !!!

W szkolnym konkursie na Krzyżówkę matematyczną zwycięzcami zostali:
w klasach czwartych - Patryk Wszołek, 4b
w klasach piątych - Maciej Dyl, 5a
w klasach siódmych - Aleksandra Rutkowska, 7b
w klasach ósmych - Wiktoria Kaleta, 8d.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wykonanie prac na konkurs, a Laureatom gratulujemy.

Nagrody zostaną wręczone w późniejszym terminie.

Ewa Lisak
Bogumiła Pocheć

SZKOLNY KONKURS NA KRZYŻÓWKĘ MATEMATYCZNĄ

W ramach projektu patriotycznego „Polska – moja Ojczyzna” w dniu 10.11. 2021r. organizowanego przez Nauczycieli Świetlicy Szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski „Piękna nasza Polska cała…”.

W konkursie brali udział uczniowie klas I – III. Zaprezentowali oni wiersze o tematyce patriotycznej, miłości do Ojczyzny i jej pięknie.

Warto zwrócić uwagę na duże zaangażowanie uczniów w przygotowanie wierszy.

Ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów i nagród  będzie miało miejsce 17 listopada 2021

na uroczystym apelu.

W dniu tym zostaną ogłoszone również wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I –

III pod tym samym hasłem „Piękna nasza Polska cała…”

Wyniki zostaną również umieszczone na stronie internetowej szkoły.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

Koordynator: Anna Glinkowska i Nauczyciele Świetlicy Szkolnej

W dniu 10.11.2021 roku uczennice naszej Szkoły brały udział w Turnieju Badmintona Katowickich Szkól

Organizatorem Turnieju była Szkoła Podstawowa Nr 53 W Katowicach. Dziewczęta w składzie Iga Jasiota i Patrycja Maternowska zajęły 2 miejsce.

KONKURS KALIGRAFICZNY

„MISTRZ PIÓRA”

CELE KONKURSU:

- rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania,

- rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzież,

- rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

ZADANIE KONKURSOWE:

Uczestnicy konkursu ręcznie przepisują dowolny fragment literatury piórem, bez użycia korektora. Każdy uczestnik konkursu powinien wykonać inicjał (pierwszą literę tekstu) w sposób ozdobny. Praca powinna  zawierać przynajmniej jedną stronę kartki A4.

Prace należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMIN SKŁADANIA PRAC: 26.11.2021

Ocenie będzie podlegać:

- staranność pracy,

- płynność pisma i estetyka połączeń liter,

-kompozycja pracy,

-poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,