KONKURS KALIGRAFICZNY „MISTRZ PIÓRA”

CELE KONKURSU:

- rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania,

- rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzież,

 - rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

 

ZADANIE KONKURSOWE:

Uczestnicy konkursu ręcznie przepisują przygotowany przez nauczyciela dwóch fragmentów literatury piórem, bez użycia korektora (teksty w załącznikach). Każdy uczestnik konkursu powinien wykonać inicjał (pierwszą literę tekstu) w sposób ozdobny.

TERMIN SKŁADANIA PRAC: 30.04.2020

Ocenie będzie podlegać:

- staranność pracy,

- płynność pisma i estetyka połączeń liter,

-kompozycja pracy,

 -poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,

 -samodzielność pracy.

 

Zdjęcia prac proszę wysyłać pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły u organizatorów konkursu - p. Aliny Olszewskiej i p. Marty Kazuch