KONKURS KALIGRAFICZNY

„MISTRZ PIÓRA”

 

CELE KONKURSU:

- rozbudzanie umiejętności kształtnego i pięknego pisania,

- rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci i młodzież,

 - rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

 

ZADANIE KONKURSOWE:

 

Uczestnicy konkursu ręcznie przepisują dowolny fragment literatury piórem, bez użycia korektora. Każdy uczestnik konkursu powinien wykonać inicjał (pierwszą literę tekstu) w sposób ozdobny. Praca powinna  zawierać przynajmniej jedną stronę kartki A4.

Prace należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMIN SKŁADANIA PRAC: 26.11.2021

Ocenie będzie podlegać:

- staranność pracy,

- płynność pisma i estetyka połączeń liter,

-kompozycja pracy,

 -poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,

 -samodzielność pracy.

 

 

 

Organizatorzy: mgr Alina Olszewska, mgr Marta Kazuch