W piątek 22.04.2022 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji „ Międzynarodowego Święta Ziemi”

zorganizowany przez Pana Tomasza Tyczkę i Panią Małgorzatę Jóźwiak.  Tego dnia wszyscy uczniowie klas 4-8 do szkoły przyszli ubrani na zielono. Obchody Dnia Ziemi stały się tradycją szkoły i weszły na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Celem święta jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.  Wydarzenie corocznie odbywa się pod innym hasłem przewodnim.

W tym roku motywem obchodów było hasło "Zainwestuj w Naszą Planetę". Podczas apelu  Pan Tomasz Tyczka przedstawił prezentację, dzięki której uczniowie klas 4-8 zapoznali się „palącymi” problemami prowadzącymi do degradacji zasobów Ziemi,  takimi jak: betonowanie miast, wycinanie lasów, marnowanie żywności, spożywanie nadmiernej ilości mięsa, stosunek do otaczającej nas przestrzeni, zwierząt i ludzi. Pan Tomasz  na zakończenie udzielił również kilku  rad, jak chronić środowisko przyrodnicze.

Obraz 1 Obraz 2

 

Sporą dawką wiedzy podzielili się również reprezentanci klas, którzy mieli za zadanie przygotować ciekawostki o Ziemi i odczytać je  podczas apelu.

 Obraz 3

 

Dużo radości przyniosła naszym wychowankom konkurencja „Z Ziemią za pan brat”  pomiędzy zespołami uczniów chętnych do udziału w zabawie,  podczas której uczestnicy mogli wykazać się swoją wiedzą przyrodniczo-ekologiczną. Rywalizacja  polegała  na odpowiadaniu na pytania, których treść dotyczyła tematyki zawartej w  prezentacji, a także na próbie odgadnięcia hasła ekologicznego „Bez wody nie ma życia”  – przy jak najmniejszej ilości odsłoniętych liter.

 Obraz 4Obraz 5

Na podsumowanie  zostały ogłoszone wyniki trzech szkolnych konkursów, zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 2022:

- szkolny konkurs pt. „Zmiany klimatu”

- szkolny konkurs na najpiękniejszy „List do Ziemi”

- szkolny konkurs na „ Model Ziemi”

 Obraz 6 Obraz 8

 

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli we wszystkich zmaganiach konkursowych i wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.