W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje zadania wynikające z programu Katowice Miastem Fachowców.

15 marca 2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wizycie studyjnej organizowanej przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG.

Spotkanie z rozpoczęło wystąpienie wprowadzające w tematykę obszaru działania instytutu. Następnie, doświadczeni praktycy do spraw cyberbezpieczeństwa opowiedzieli o specyfice ich pracy i wprowadzili uczestników w zagadnienia bezpieczeństwa i prywatności w sieci oraz technologii komunikacyjnych. W kolejnej część dnia odbyły się warsztaty poświęcone współpracy międzynarodowej.

Ważną częścią wydarzenia była wizyta w Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej, która z jednej strony pokazała czym jest kompatybilność elektromagnetyczna, z drugiej pomogła zrozumieć istotę prowadzenia tego typu badań.

Relację z wydarzenia można obejrzeć TUTAJ

Zapraszamy także do obejrzenia krótkiego filmiku : Film

KMF

Kolejnym etapem Programu była wizyta w Zespole Szkół Poligraficzno - Mechanicznych im. Armii Krajowej. 

Uczniowie wzięli udział w zajęciach organizowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.