1 czerwca 2022 po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19  odbyły się zawody w ramach „Sportowej Wiosny z Siedemnastką” w którym udział wzięły reprezentacje katowickich szkół podstawowych - SP nr 17, ZS-P nr 1 oraz SP nr 19. 


Do rywalizacji sportowej stanęli uczniowie z klas 4-8 . Najstarsi uczniowie z klas siódmych i ósmych brali udział w rozgrywkach piłki siatkowej dziewcząt oraz piłki nożnej chłopców. Natomiast uczniowie z klas 4-6 rywalizowali w dwuboju lekkoatletycznym w skład którego wchodził bieg na dystansie 60 metrów oraz skok w dal dodawany.
Zawody obfitowały w spore emocje związane ze sportową rywalizacją, a głośny doping  i transparenty przygotowane przez naszych uczniów niosły do zwycięstwa reprezentantów Siedemnastki.

Klasyfikacja w poszczególnych dyscyplinach:

Piłka siatkowa dziewcząt:

  1. SP nr 17
  2. ZS-P nr 1
  3. SP nr 19

Piłka nożna chłopców:

  1. SP nr 17
  2. SP nr 19

Dwubój lekkoatletyczny:

  1. SP nr 17
  2. ZS-P nr 1
  3. SP nr 19

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce SP nr 17 w Katowicach

2 miejsce ZS-P nr 1 w Katowicach

3 miejsce SP nr 19 w Katowicach

 

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizacje imprezy oraz opiekunom zawodników z zaproszonych szkół.