Zmiana organizacji pracy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 5
Z uwagi na zagrożenie epidemiczne oraz
za zgodą organu prowadzącego Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 w Katowicach
w okresie od 4 maja do 7 czerwca br.
zmienia organizację swojej pracy
Na terenie poradni będą realizowane tylko najpilniejsze wizyty diagnostyczne, które są związane z wydawaniem opinii i orzeczeń niezbędnych do organizacji kształcenia dzieci i młodzieży, o czym decyduje dyrektor poradni.
Pozostałe zadania poradni są realizowane przez pracowników poradni z wykorzystaniem metod pracy na odległość, adresy mailowe wszystkich pracowników dostępne są na stronach internetowych poradni.
O wznowieniu stałego przyjmowania klientów oraz zapisów na badania, konsultacje oraz zajęcia indywidualne i grupowe na terenie poradni poinformujemy Państwa poprzez stronę internetową poradni: www.ppp5katowice.eu lub www.ppp5katowice.edupage.org
W razie potrzeby kontaktu prosimy o korzystanie z poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numeru telefonicznego 32 203 54 46
Najważniejsze Informacje dot. organizacji Pracy PPP nr 5 w Katowicach w okresie epidemii COVID-19
-
W związku ze wznowieniem pracy poradni, klienci zostają zapoznani z obowiązującymi procedurami diagnozy (szczegółowe informacje dot. diagnozy znajdują się w zakładce "Strefa rodzica" - najczęściej zadawane pytania).
-
Wszelkie dokumenty należy nadal dostarczać pocztą elektroniczną, tradycyjną lub pozostawić w skrzynce pocztowej przed wejściem do poradni. Osobisty kontakt jest możliwy po wcześniejszym telefonicznym umówieniu.
-
Konsultacje i porady nadal udzielane są telefonicznie i mailowo. Poradnia nie przyjmuje nieumówionych wcześniej telefonicznie klientów.
-
Wnioski na diagnozę analizuje zespół badający wraz z dyrektorem pod kątem zasadności, pilności i konieczności wydania wnioskowanych dokumentów.
-
Pierwszeństwo mają wnioski dotyczące orzeczeń wydawanych przez zespoły orzekające, kontynuacji opinii WWRD, odroczenia obowiązku szkolnego lub inne - zgodnie z analizą specjalistów poradni.
-
W momencie telefonicznego umawiania wizyty rodzic zostaje poinformowany o warunkach pracy w poradni w związku z zagrożeniem epidemicznym. Niewyrażenie zgody na warunki badania, stosowanie środków ochronnych jest jednoznaczne z odmówieniem zgody na badanie.
-
Pracownik pedagogiczny umawia dziecko na wizytę telefonicznie, przeprowadzając jednocześnie wywiad epidemiologiczny i diagnostyczny, który potem opiekun dziecka podpisuje podczas wizyty.
-
Rodzic zostaje poinformowany o konieczności przygotowania dziecka do spotkania na terenie poradni poprzez rozmowę z dzieckiem o badaniu i konieczności zachowania dystansu, noszenia środków ochronnych oraz pozostaniu podczas badania bez rodzica.
-
Osoby umówione na wizytę zgłaszają się do poradni punktualnie na wyznaczoną godzinę, nie przychodzą wcześniej w celu uniknięcia zbędnego czasu przebywania na terenie poradni, a jeżeli przyjdą wcześniej oczekują na zewnątrz placówki.
-
Na diagnozę przyjmowane są osoby bez obserwowanych objawów chorobowych, nie objęte kwarantanną, nadzorem epidemicznym (informację uzyskuje się telefonicznie w momencie umawiania na wizytę, która jest ponownie weryfikowana telefonicznie na dzień przed wyznaczonym terminem wizyty).
-
Badany oraz rodzic/prawny opiekun, ma obowiązek posiadania własnych środków ochrony osobistej w postaci: maseczek/przyłbic i rękawiczek jednorazowych. Odległość między osobą badającą, a badanym i towarzyszącymi opiekunami to minimum 1,5 metra.
-
Dziecko umawiane na diagnozę, w miarę możliwość, powinno być zaopatrzone we własne przybory do pisania (ołówek, długopis, kredki lub inne wskazane przez umawiającego wizytę specjalistę), wodę do picia, chusteczki higieniczne.
-
Przy wejściu na teren placówki, przez wyznaczonego pracownika przeprowadzany jest pomiar temperatury ciała klientom termometrem bezdotykowym. Dodatkowo rodzic/prawny opiekun zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia zgodnie ze stanem faktycznym (treść oświadczenia znajduje się w zakładce "Strefa rodzica" - dokumenty do pobrania).
-
Przed przystąpieniem do badania, osoba badająca, rodzic i dziecko są zobowiązani do zdezynfekowania rąk.
-
Dziecko umówione do badań pozostaje ze specjalistą w gabinecie. Dopuszczalna jest obecność rodzica/prawnego opiekuna w przypadku dzieci małych, niepełnosprawnych, niesamodzielnych, wymagających bezpośredniej obecności rodzica/prawnego opiekuna.
-
Rodzic oczekuje na dziecko w miejscu wyznaczonym w poradni lub na zewnątrz poradni.
-
Jeżeli Rodzic będzie przebywał na terenie placówki dostosowuje się do wskazań pracownika dotyczących sposobu oczekiwania na dziecko.
-
Wywiad, omówienie wyników badania z rodzicami/prawnymi opiekunami prowadzone są telefonicznie lub online.