W środę 19 października 2022 roku odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia.

W budynku przy ul Dekerta 1 na sali gimnastycznej 43 pierwszoklasistów w obecności Dyrekcji, swoich wychowawców, rodziców, przewodniczącego szkoły oraz sztandaru szkolnego  ślubowało "wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego. Przysparzać dumy nauczycielom i rodzicom, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać im radość. Być dobrym Polakiem i kochać swoją ojczyznę".

 

Pierwszoklasiści zostali pasowani na ucznia przez panie dyrektor dużymi, kolorowymi ołówkami. Uczniowie klas 1a i b oraz 3a zaprezentowali program artystyczny. Były wiersze, piosenki oraz tańce. Uroczystość zakończyły podziękowania uczniów klas 1 skierowane do dyrekcji za przyjęcie ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki.

 

Na uroczystość zostali zaproszeni nauczyciele z okolicznych przedszkoli. Na pamiątkę uroczystości Pasowania uczniowie klas 1 otrzymali legitymacje szkolne oraz prezenty od Dyrekcji szkoły, Rady Rodziców, uczniów klas 3, nauczycieli przedszkoli i wolontariuszy Akademii "Promyczek". Rodzice wraz z wychowawczyniami zaprosili na zakończenie na poczęstunek w klasach. Życzymy nowym uczniom sukcesów i radości z osiągnięć szkolnych.