Sprawdźcie kto wygrał?

Serdecznie zapraszamy na relację z uroczystej gali wręczenia Nauczycielskich Oskarów.

Kategoria pierwsza. Wszyscy ładnie śpiewamy, ale jest nauczyciel, który o muzyce wie wszystko. Nagrodzimy go Oskarem „ Mikrofon Roku”. Zaszczytny tytuł wędruje do pana Marcina Szymika. 

Kategoria druga. Malowanie trudna sprawa. Są kolory, perspektywa, tło i materiały. Jest ktoś kto nam zawsze pomoże i dzięki komu mamy same piękne arcydzieła. Oskar „Wspaniałego Artysty” wędruje do pani Agnieszki Gładysz. 

Kategoria trzecia. Tak się mocno staramy, ale wciąż językowej pracy wymagamy – niby polski to nasz język, a wciąż trzeba nam poprawy. Trzeci Oskar dla „Mistrza Polskich Słówek” wędruje do pani Joanny Maselik.

Kategoria czwarta. Ortografia. Temat ważny. Każdy chce nie tylko pięknie, ale i poprawnie pisać. Mamy wśród nauczycieli takiego, który dba o nas najmocniej. Czwarty Oskar „Mądrej Sówki” wędruje do pani Jolanty Leszczyńskiej. 

Kategoria piąta. Wszyscy lubią ciekawe historie, ale jest pani, która szczególnie zachęca nas do czytania. Wielka Liga Czytelnicza to jej naturalne środowisko. Oskar piąty „Zaczytany Nauczyciel” wędruje do pani Iwony Rechowicz. 

Kategoria szósta. Jak już mówimy o podręcznikach i książkach to kto nam lepiej dopomoże w doborze jak nie pan Robert Kajstura. Kolejny Oskar „Szef Księgozbioru” wędruje właśnie do niego.

Kategoria siódma. Są różne języki. Nie tylko Polski. Mamy Ukrainę, Niemcy, Francję i Wielką Brytanię i dużo innych krajów. Naszym Oskarem dla „Najlepszych Językoznawców” nagradzamy wspólnie panię Annę i Joannę Komarnicką. Po prostu nie potrafiliśmy wybrać. 

Kategoria ósma. Są nauczyciele którzy naprawdę lubią matematykę. Biegle dzielą i dodają oraz ciekawe zadania nam zadają. Oskar ósmy „Matematyka Roku” wędruje do pani Hanny Kurki.

Kategoria dziewiąta. Robotyka to trudna sprawa, a informatyka też nie jest łatwa. Nagrodzimy dziewiątym Oskarem „Szwajcarski Zegarek” panią Aleksandrą Złomek. 

Kategoria dziesiąta. Jest wśród nas ktoś kto nam pomaga w kontaktach z naszymi nowymi kolegami. Kto zawsze przetłumaczy i chętnie odpowie. Oskar „Szybkiego Tłumacza” wędruje do pani Iriny Holodnik. 

Kategoria jedenasta. I tak przechodzimy do jedenastej kategorii. Śmiech to zdrowie - ta dewiza powinna towarzyszyć nam wszędzie. W naszej szkole są nauczyciele, którym bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor. Oskarem „Najpiękniejszy Uśmiech Roku” nagradzamy panię Tamarę Jamróz. 

Kategoria dwunasta. Każdego dnia spotykamy na swojej drodze większe lub mniejsze problemy. Są nauczyciele, którzy potrafią swoim postępowaniem rozładować napiętą sytuację i powodują, że świat staje się znośniejszy. Takiego nauczyciela nagradzamy dwunastym Oskarem „Pomocnej Ręki” według nas jest nim zarówno pani Joanna Dziuba jak i pani Ilona Jeżewska. 

Kategoria trzynasta. Są wśród nas nauczyciele, którzy lubują się w konkursach. Chętnie rozdają nagrody i zachęcają do rywalizacji. Oskar „Konkursowy Mistrz” wędruje do pani Aleksandry Wasilewskiej, która nie boi się pechowej trzynastki. 

Kategoria czternasta. Są panie które pomogą i w pracy domowej i pograją w chińczyka i w piłkę. Oskar czternasty „Super Świetliczanki” wędruje do pani Anny Glinkowskiej. 

Kategoria piętnasta. Jest ktoś kto zawsze chętnie nas pocieszy. Pomodli się i wspomoże. Oskar „Uduchowienego Spokoju” wędruje do siostry Jolanty Lubas. 

Kategoria szesnasta. Ktoś musi coś naprawić, poskręcać i sprzęt nam przynosić. Oskar „Złota Rączka” wędruje do pana Marka Gałacha. 

Kategoria siedemnasta. Sprzątanie to trudna sprawa. A nam, leniuszkom się zdarza mocno w tym czasie nabałaganić. Oskar „Złotej Rękawiczki” wędruje do pani  Zofii Kubiak i pani Teresy Tytoń. Obie panie są równie perfekcyjne. 

Kategoria przedostatnia – osiemnasta. O przyrodę trzeba dbać to każdy wam powie. O swoje i planety zdrowie. Oskar „Zapalonego Przyjaciela Przyrody” idzie do pani Grażyny Marciniak.

 

Finałowa kategoria

Najcenniejsza z nagród. Przypadnie ona komuś niepowtarzalnemu. Kto zatem otrzyma „Złoty Kaganek” za wkład w nasze wychowanie i dbanie o całą szkołę.

Ostatniego Oskar tego wieczoru przekazaliśmy na ręce Pani Dyrektor Aleksandra Muisoł oraz Pani Dyrektor Katarzyny Czyż. 

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a uczniów

zapraszamy do głosowania za rok.

 

Nagrodzonym gratulujemy!