Tydzień Życzliwości i Integracji

W dniach od 21-25.11.2022 odbył się w naszej szkole „Tydzień Życzliwości i  Integracji”.

W ramach tego dnia świętowaliśmy również „ Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka”.

Wychowawcy klas 1-8 otrzymali od Rzecznika Praw Ucznia- Aliny Olszewskiej scenariusz zajęć do wykorzystania na zajęciach z wychowawcą.

Rzecznik Praw Ucznia zorganizował również konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt: „ Moje spotkanie z Januszem Korczakiem w dzisiejszych czasach” oraz konkurs literacki dla klas 4-8 „Moja rozmowa z Januszem Korczakiem o prawach dziecka”. Wyniki wkrótce.

Tydzień Życzliwości i Integracji to tydzień pełen uśmiechów, życzliwych słów i kolorowych serduszek, które rozdawali uczniowie.

Szkoła udekorowana była życzliwymi hasłami. 22.11.2022 obchodziliśmy „Dzień Kibica”- uczniowie ubrani w barwy biało- czerwone uczyli się kulturalnego i życzliwego dopingu.

W czwartek 24.11.2022 świętowaliśmy „Dzień białych skarpetek”,” a 25.11.2022 obchodziliśmy „ Dzień Pluszowego Misia”, wtedy to razem z uczniami w ławce zasiadły ukochane pluszaki.

Pani Pedagog i Psycholog przygotowały dla wychowawców scenariusz zajęć o integracji. Uczniowie z Polski i Ukrainy wykonali plakaty o swoich krajach.

Oby ta wzajemna życzliwość, tolerancja i uśmiech zawsze towarzyszył uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

koordynatorzy

SU