15 października to data podpisania w roku 1985 - Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego.W związku z tą jakże ważną datą, podczas  Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej w naszej szkole miało miejsce kilka wydarzeń.

 

15 października została przeprowadzona ankieta na temat demokracji i budżetu obywatelskiego,w której min.uczniowie odpowiadali na pytanie czy głosowali w Budżecie Obywatelskim. Po przeliczeniu głosów uczniów ze wszystkich klas, można powiedzieć, że

40 % uczniów naszej szkoły miało wpływ na to, co się może zmienić. Tym osobom serdecznie dziękujemy za wkład w tę inicjatywę.

 

Podczas całego tygodnia, uczniowie z dużej szkoły przy ul. Dekerta  ale także uczniowie z małej szkoły przy ul. Józefowskiej, nie tylko zostali zapoznani z krótką prezentacją multimedialną dot. demokracji, rozwiązywali krzyżówki ale również brali udział w  konkursach: w pierwszym zachęcano uczniów do głosowania i udziału w wyborach do SU, natomiast drugi był konkursem plastycznym gdzie uczniowie za pomocą nakrętek i plasteliny tworzyli mapę Europy.

Wybór najlepszego projektu był niezwykle trudny ponieważ wszystkie prace były zrobione bardzo starannie ale różniły się techniką wykonania.

 

Apel w dużej szkole zakończył się krótkim przedstawieniem w wykonaniu klasy 6A , którą przygotowała pani Joanna Komarnicka - wychowawca klasy 6a ale także koordynator Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej.

 

Na koniec apelu głos zabrała Pani Dyrektor mgr Aleksandra Musioł, która podsumowała Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej oraz wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody.

 

W małej szkole Pani Aleksandra Wasilewska także podsumowała Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej, ogłosiła wyniki ankiet które rozwiązywali nasi najmłodsi uczniowie oraz razem z Panią Wicedyrektor Katarzyną Czyż wręczyła nagrody dla najbardziej demokratycznej klasy.

 

Zwycięzcami w konkursie na stworzenie plakatu zachęcającego do głosowania w wyborach do SU zostały klasy:

6B - za zajęcie 1 miejsca

5C - za zajęcie 2 miejsca

8B - za zajęcie 3 miejsca

 

Zwycięzcami w konkursie plastycznym zostały klasy:

6A - za zajęcie 1 miejsca

1A - za zajęcie 2 miejsca

5C - za zajęcie 3 miejsca

 

Serdecznie gratulujemy.

 

Odpowiedzialni:

koordynator - Joanna Komarnicka

Aleksandra Wasilewska

Damian Dobrosielski