Dzień matki  to uroczystości od zawsze celebrowane  szkołach. Nauczyciele wraz z uczniami bardzo chętnie organizują przedstawienia artystyczne, podczas których dzieci recytują wierszyki i śpiewają piosenki dla najbliższych. Przyjęciom na cześć rodziców zawsze towarzyszy wiele atrakcji, jednym z nich jest wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków dla rodziców.

W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, wspólne świętowanie odbyło się inaczej niż zwykle. Uczniowie klasy 1a zaprosili swoje mamy do uczestnictwa w lekcji. Wychowawcy w ramach nauczania online zaproponował dzieciom i mamom wspólne zabawy, quizy, ciekawe prace plastyczne. Na koniec mali artyści wspólnie zaśpiewali uroczy ,, Sto lat”. To było bardzo ciekawe przeżycie, które wniosło wiele radości w tym trudnym czasie. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok będziemy świętować wspominając Dzień Mamy online.