4 października 2020  odbył się w Katowicach kolejny Silesia Marathon. Podobnie jak w latach poprzednich nie zabrakło na tym wydarzeniu naszych przedstawicieli.

Członkowie Akademii Wolontariusza " Promyczek" pod opieką p. Agnieszki Olczyk i p. Aleksandry Krzysiek obsługiwali jeden z punktów odżywczych na trasie biegu. Mimo niesprzyjającej aury spotkaliśmy się przy zbiegu ulic Monte Cassino i Leopolda już o 7.00. Podkreślmy, ze była to niedziela. :) Do naszych zadań należało przygotowanie stanowiska - obsługiwaliśmy 20 stołów, rozlokowanie na nich kubeczków, napełnienie wodą i napojami izotonicznymi oraz krojenie bananów i ułożenie przekąsek wzmacniających ( czekolada, galaretki).

Obfite opady deszczu nie ułatwiały nam pracy. Przemoczeni ale uśmiechnięci wykonaliśmy powierzone nam zadania. Pozostało jedynie oczekiwanie na biegaczy. 

Na szczęście wyjrzało słońce i najprzyjemniejsza część pracy, czyli częstowanie sportowców i dopingowanie, szła nam jak z płatka. Nawet sprzątanie !

Zmęczeni, ale przepełnieni poczuciem dobrze wykonanej pracy, bogatsi o nowe doświadczenia, wypełnieni pozytywnymi wspomnieniami czekamy na kolejny bieg, który już....w przyszłym roku :)