14 października 2020 r. W małej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia SP17”.

W tym roku ze względu na pandemię uroczystość odbyła się w skromniejszym gronie, bez udziału rodziców. Również klasy wystąpiły osobno, dbając o bezpieczeństwo.
Na początku uroczystości przewodnicząca szkoły Marysia Śmietańska gorąco przywitała Dyrekcję Szkoły oraz przybyłych gości wicedyrektora i nauczycieli, a także uczniów wraz z wychowawcami panią Hanną Kurką, i następnie panią Jolantą Leszczyńską.
Głosy fanfar wprowadziły do sali głównych bohaterów spotkania czyli pierwszoklasistów. Po powitaniach głos zabrała Pani Dyrektor Aleksandra Musioł, która życzyła uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy i radości na każdy dzień bezpiecznego pobytu w szkole. Następnie dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, gdzie wykazały się umiejętnością śpiewu i zdobytą wiedzą dotyczącą szkoły. Wszyscy pierwszoklasiści swój pierwszy egzamin zdali na szóstkę. Na zakończenie była miła niespodzianka w postaci podarunków dla każdego ucznia.
Po części oficjalnej nadszedł czas na „ słodki” poczęstunek w klasach.
GRATULUJEMY I SERDECZNIE WITAMY W GRONIE UCZNIÓW „SIEDEMNASTKI”!
Koordynator: Tamara Jamróz