Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie EIT Food #AnnualFoodAgenda. Realizatorami projektu była Polska Akademia Nauk  w Olsztynie i Grupa Maspex.

              Celem projektu jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa żywności, innowacji związanych z jej produkcją oraz umiejętnego gospodarowania odpadami żywnościowymi.

Uczniowie  klas 4-8 podczas zdalnego nauczania zapoznali się z filmem mówiącym o prostych zasadach zdrowego odżywiania prowadzonym przez dr Małgorzatę Starowicz z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk z Olsztyna, a następnie wypełnili ankietę dotyczącą treści przedstawionych na filmie.

              Natomiast uczniowie klasy 8b wraz z nauczycielem  biologii p. Mirosławą Malczewską uczestniczyli w 15 edycji Europejskiej Nocy Naukowców z EIT Food w warsztatach online prowadzonych przez przedstawiciela PAN w Olsztynie  panią mgr inż. Marzeną Lenkiewicz,  na temat „Jak bada się żywność?”. Ewaluacją odbytego spotkania było wypełnienie quizu online dotyczącego wyżej wymienionej tematyki przez aplikację Kahoot.