09.02.2021r. przypada Dzień Bezpiecznego Internetu - ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach.


DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dlatego też w przyszłym tygodniu wszystkie zajęcia informatyki będą poświęcone tematyce Bezpieczeństwa w Internecie.

Uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa i udziału w społeczności internetowej by bez obaw poruszać się po świecie online. Na zajęciach z wychowawcą, nauczyciele przypomną zasady  bezpiecznej pracy obowiązujące przy komputerze w czasie nauki zdalnej.

Dla uczniów klas I-III odbędzie się konkurs plastyczny z okazji DBI 2021

Konkurs plastyczny - "Odznaka Bezpiecznego Sieciaka"

Regulamin konkursu plastycznego:

1. Format pracy A-5, blok techniczny.
2. Technika dowolna.
3. Kształt odznaki dowolny, np: koło, elipsa, kwadrat, prostokąt, trójkąt.
4. Pracę należy podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą na odwrocie.
5. Gotową odznakę należy złożyć do swojego wychowawcy.
6. Czas trwania konkursu 08.02.2021 - 19.02.2021r.

Wynik konkursu zostaną ogłoszone pod koniec lutego 2021r.
Komisja konkursowa w składzie:
Bogumiła Pocheć - nauczyciel informatyki
Paulina Bocheńska - nauczyciel plastyki
Joanna Dziuba - pedagog