W  okresie od 14.12.2020 do 22.12.2020 wzięliśmy udział w projekcie naukowym

„ Moja nauka w czasie pandemii covid.” Projekt zrealizowany został przez zespół EduOnline Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Śląską Szkołę Ćwiczeń w niektórych szkołach podstawowych na terenie województwa śląskiego.

            Badania przeprowadzono w formie ankiety internetowej w czasie lekcji na platformie MS Teams. Badani uczniowie wyrażali swoje opinie i odczucia na temat nauki online. W badaniu wzięło udział 215 uczniów, w tym 111 dziewcząt (51,6%) oraz 104 chłopców (48,4%), co stanowi 87,40% wszystkich uczniów klas 4-8 w szkole.

            Cieszymy się, że wzięliśmy jako szkoła udział w projekcie. Po zapoznaniu się z wnioskami wiemy lepiej, jak uczniowie radzą sobie z nauką online, co im się podoba a co stresuje i co zrobić, aby nauka zdalna w naszej szkole była przyjemna i efektywna.