27 marca – to Międzynarodowy Dzień Teatru.

Jest to uroczysty dzień dla twórców, realizatorów i wykonawców, ale też dla tych, którzy nadają sens teatrowi , bez których teatr nie istnieje- dla Widzów.

Tu, w naszej małej Ojczyźnie mamy niezwykłe teatry: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Nowy w Zabrzu, Teatr Miejski w Gliwicach, Chorzowskie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, Teatr Mały w Tychach, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum i Opera Śląska w Bytomiu.

Z tej okazji przygotowaliśmy spektakl Misterium Męki Pańskiej.

Możecie obejrzeć go tutaj.

PRZEDSTAWIENIE

W naszej szkole mamy zajęcia z edukacji teatralnej. Dzieci chętnie biorą w nich udział. W tym roku możemy umówić się z Wami wyłącznie w Internecie.

Zachęcamy do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Poniżej prezentujemy prace naszych uczniów „Teatr moich marzeń”.

Praca 1

Praca 2