SZKOŁA DO HYMNU

 

Jeszcze Polaka nie zginęła

kiedy my żyjemy...”

10 listopada 2021 roku o wymownej godzinie 11:11 słowa te w przeddzień Dnia Niepodległości wraz z resztą hymnu narodowego rozbrzmiały wśród naszych sal, korytarzy, szkolnych zakamarków, uczniowskich serc...

Mimo że, za sprawą pandemii, każda klasa śpiewała w osobnych pomieszczeniach, przez kilka wyjątkowych chwil byliśmy częścią ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki zachęcającej do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego nie tylko w szkołach lecz również w przedszkolach, klubach sportowych, świetlicach osiedlowych, domach kultury, placówkach osiedlowych w kraju i zagranicą.

Wydarzenie to obok organizacji apeli rocznicowych, festynów i jarmarków, wywieszania flag, uczestnictwa w państwowych uroczystościach bądź udziału w Marszach było jedną z licznych form zademonstrowania radości, szacunku i dumy z rocznicy celebrującej odzyskaną niepodległość.