XI Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej

1 grudnia 2021r. w bibliotece szkolnej odbył się XI Szkolny Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas IV - VIII. 

Recytacje były oceniane przez jury w składzie: Pani Katarzyna Bartoszek, Pan Robert Kajstura i Pan Marcin Szymik. Uczniowie mogli otrzymać punkty w trzech kategoriach: sprawne posługiwanie się gwarą, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

W trakcie konkursu można było wysłuchać pięknych tekstów  w gwarze śląskiej (np. „Cygonka”, „Tydziyń”, „Kiedyś na Ślonsku”). Ze względu na pandemię recytacje wygłoszone zostały bez udziału publiczności.  Zostały one jednak nagrane oraz powstał z nich krótki film, który klasy miały okazję zobaczyć w Dniu Regionalnym.

Konkursowi towarzyszyła mini wystawa książek śląskich twórców piszących po śląsku i o Śląsku.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajął uczeń klasy Va – Paweł Golc

II miejsce wywalczył uczeń klasy VIIb – Adrian Nadolski

III miejsce zdobyła uczennica klasy VIIc – Marlena Dembińska

 

Wyróżnienia otrzymali:

 

Weronika Hasterok klasa VIIa

Maria Jaskólska klasa VIIb

Aleksandra Jach klasa VIIIa

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorami konkursu byli Pani Anna Marzec i Pan Marcin Szymik.

 

Konkurs Recytatorski w Gwarze Śląskiej