02 lutego 2022 r. w bibliotece szkolnej przy ul. Józefowskiej odbyła się uroczystość „Pasowania na czytelnika” uczniów klas pierwszych.

W tym roku impreza odbyła się w kilku grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Podczas spotkania bibliotekarze omówili krótko regulamin biblioteki oraz kodeks czytelnika. Uczniowie aktywnie brali udział w lekcji, chętnie się zgłaszali do odpowiedzi, czytali wskazane fragmenty tekstu. Następnie rozpoczęła się oficjalna część spotkania - uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na czytelnika. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy dla klas oraz wyprawki czytelnicze, które szkoła otrzymała z Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”.

Organizatorami wydarzenia byli szkolni bibliotekarze.

aktualnosci

aktualnosci

aktualnosci

aktualnosci

aktualnosci

aktualnosci

aktualnosci

aktualnosci

aktualnosci