Drugie miejsce Michaliny i finał Igora na Ogólnopolskim Turnieju Szablowym w Milanówku

 

W dniu 19 października  2019 r odbył się Ogólnopolski  Turniej Szermierczy Dziewcząt i Chłopców” Milanowska Szabla” 

 

Turniej odbywał się w dwóch  kategoriach wiekowych - uczniowie naszej szkoły startowali w kategorii dzieci  i  w kategorii młodzika.

 

W kategorii dzieci – dziewczęta wystartowała Michalina Walczak. Zawodniczce udało się przejść eliminacje grupową, w której wygrała wszystkie swoje walki.

 

Michalina w fazie pucharowej wygrała dwie walki  i  dopiero w ścisłym finale o pierwsze miejsce  musiała uznać wyższość rywalki, zajmując bardzo wysokie II miejsce. 

 

 

W kategorii chłopców - młodzik wszyscy nasi uczniowie z powodzeniem walczyli eliminacji grupowej awansując do fazy pucharowej, a Maciej Walczak, Olek Świerz, i Igor Koczwara awansowali do  najlepszej 32 zawodów. W 32 Igor najpierw pokonał zawodnika z Warszawy, a w drugim pojedynku po świetnej walce wygrał z zawodnikiem rozstawionym z numerem 3 z Grodziska i awansował do najlepszej 8 turnieju.  

 

Ostatecznie chłopcy zajęli odpowiednio miejsca:

  1. Igor Koczwara 18. Aleksander Świerz 24.Maciej Walczak 34 Borys Krawczyk 

 

W kategorii młodziczek – dziewcząt, wszystkim naszym zawodniczko udało się przejść eliminacje grupową, w której każda z nich wygrała parę walk. Dziewczyny dzielnie walczyły w pucharach  a Kindze Ciociorko i Oliwii Gogole udało się awansować do najlepszej 32 turnieju.

 

Miejsca dziewcząt na tym turnieju to: 21 Oliwia Gogoła 30.Kinga  Ciociorko  33.Lena Stawiarz

 

Wyjazd na zawody można uznać za bardzo udane, szczególnie drugie miejsce Michaliny i finał Igora ale także bardzo dobre walki wszystkich naszych zawodników z których jesteśmy bardzo zadowoleni.  :-)