Co można robić w domu podczas nadchodzących ferii? Na przykład wykazać się znajomością ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis internetowy Dyktanda.pl.

Ideą Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom oraz dorosłym, rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dołączono pierwiastek rywalizacji o nagrody rzeczowe.

Dyktando Zimowe potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w portalu będą sukcesywnie pojawiać się następne dyktanda konkursowe. Łącznie przygotowano ich 100! Za uzupełnienie każdego dyktanda  konkursowego użytkownik serwisu otrzyma punkty. Oceniana będzie liczba prawidłowych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym lepiej.

Punkty będą sumowały się w rankingu, który wskaże laureatów. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl <https://relaksacyjne.pl/> . Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6
będzie książka oraz poduszka relaksacyjna. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby nikt nie został bez nagrody. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie miesięczny dostęp próbny do serwisu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie wskazanego tekstu według zasad ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Duże zainteresowanie  serwisem jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie sięgają po niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs prowadzony jest w całości przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do rejestrowania się w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

 

Dołączyć do konkursu można pod adresem:
https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe