Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam Państwa wraz z uczniami oraz podopiecznymi do udziału w wielkim święcie nauki, czyli 5. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE, który odbędzie się w dniach 9-15 października 2021 roku.

 W tym roku jednak w wyjątkowej formule – na jeden dzień zapraszamy Państwa na bulwary katowickiej Rawy, a przez pięć kolejnych dni do przestrzeni internetowej.

O FESTIWALU Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady w 6 obszarach nauki. Wydarzenie kierowane jest zarówno do grup szkolnych i przedszkolnych, jak i do wszystkich bez względu na wiek i zainteresowania. Jeśli potrzebują Państwo jakiegoś usprawnienia, by uczniowie mogli w nim uczestniczyć bez trudności – prosimy o zgłoszenie nam takiej potrzeby.

Specjalnie z myślą o naszych najważniejszych, żądnych wiedzy odbiorcach – uczniach i nauczycielach, opracowaliśmy w tym roku dedykowany dla Państwa festiwal w formule online. Od 11 do 15 października (od poniedziałku do piątku) – każdy dzień poświęcony będzie innemu obszarowi wiedzy (przyrodzie, technice, naukom humanistyczno-społecznym, naukom ścisłym oraz medycynie i zdrowiu). Program został opracowany, tak by móc w nim uczestniczyć w ramach zajęć lekcyjnych. Dodatkowo codziennie będziemy oferować program związany z obszarem sztuki, program skierowany do nauczycieli i dorosłych. Wszystko po to, by moc festiwalowych wrażeń była jeszcze większa niż poprzednio.

Udział w wydarzeniach organizowanych w ramach ŚFN KATOWICE jest bezpłatny.

Śląski Festiwal Nauki, to doskonała okazja do poszukiwania naukowych inspiracji, poszerzania wiedzy uczniów oraz zachęcania ich do rozwijania swoich zainteresowań. Zarówno dla uczniów, jak i dla Państwa, uczestnictwo w wydarzeniu stanie się z pewnością ciekawą przygodą, uzupełnieniem zajęć lekcyjnych i okazją do nawiązania kontaktów z interesującymi ludźmi. Choć w formule online, mam nadzieję, że zaproponowane przez nas aktywności spełnią Państwa oczekiwania. Program, a także wszelkie informacje dotyczące Festiwalu dostępne są na stronie

www.slaskifestiwalnauki.pl.