SZANOWNI RODZICE / PRAWNI OPIEKUNOWIE

Szanowni Państwo! Zbliża się okres świąteczny. Jak co roku, Rada Rodziców we współpracy z Radą Pedagogiczną               i Społecznością Uczniowską, organizowała KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, z którego dochód Rada Rodziców przeznaczała na wybrany cel. Mimo sytuacji pandemicznej chcielibyśmy nie rezygnować z tej pięknej idei  i zorganizować Kiermasz Świąteczny 2020.

Rada Rodziców wraz z Radą Pedagogiczną  i Społecznością Uczniowską  proponują w tym roku wydanie  świątecznej publikacji, która będzie zbiorem prac literackich i plastycznych Państwa dzieci. Chcielibyśmy, aby jedna z jej części była zbiorem Państwa sprawdzonych,  AUTORSKICH przepisów na potrawy świąteczne.

Oryginalnym pomysłem jednej z uczennic jest nagranie pod kierownictwem naszego nauczyciela muzyki p. M. Szymika mini koncertu świątecznego, który w postaci płytki niespodzianki będzie dodatkiem do publikacji.

Dochód uzyskany ze sprzedaży Naszej publikacji zostanie przeznaczony, zgodnie z decyzją Rady Rodziców podjętą na zebraniu,  na zakup interaktywnego monitora, który będzie wykorzystany w procesie edukacyjnym w klasach I-III. Ten nowoczesny sprzęt zostanie zainstalowany w budynku szkoły przy ul. Józefowskiej.

A oto zadania do wykonania:

Uczniom klas  I- IV proponujemy wykonanie ilustracji do zwrotki wybranej kolędy lub pastorałki  z poniższego zestawu / technika dowolna, format A4, kolor/ i przesłanie podpisanej imieniem i nazwiskiem oraz klasą pracy do p. Aleksandry Złomek na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w nieprzekraczalnym terminie  do  2 grudnia 2020.

Zestaw kolęd i pastorałek:
Klasy I: „Lulajże Jezuniu”, „Do szopy, hej pasterze”, „Zima, zima, zima, pada, pada śnieg”.
Klasy II: „Jezus malusieńki”, „Gdy śliczna Panna”, „Świeć gwiazdeczko, świeć”.
Klasy III: „Przybieżeli do Betlejem”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Gore gwiazda Jezusowi”.
Klasy IV: „Cicha noc”, „Tylko jedna taka noc”, „Dlaczego dzisiaj”.
Uczniów klas V-VIII zachęcamy do   napisania wiersza , opowiadania  lub wykonania pracy plastycznej o tematyce świątecznej . Prace literackie podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą prosimy o przesyłanie do swoich nauczycieli języka polskiego, a prace plastyczne podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą do p. Pauliny Bocheńskiej  na adres:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w nieprzekraczalnym terminie  do  2 grudnia 2020.

Wszystkich Państwa zachęcamy do podzielenia się sprawdzonymi, autorskimi  przepisami na potrawy świąteczne                 i przesłania podpisanych zgodnie z poniższym wzorem:      np. Anna Nowak – mama Oli z 1d                                                przepisów do p. Aleksandry Krzysiek na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w nieprzekraczalnym terminie           do  2 grudnia 2020. Ilustracje lub zdjęcia potraw mile widziane.

Publikacja  autorstwa Państwa dzieci będzie rozprowadzana w dwóch obiektach: przy ul. Dekerta i ul. Józefowskiej.           O organizacji dystrybucji zostaniecie Państwo powiadomieni odrębnym komunikatem. 

Koszt książeczki  wraz z płytą  niespodzianką Rada Rodziców oszacowała na kwotę wyjściową 20 zł, biorąc pod uwagę koszty druku ( 9 zł ),  jej niepowtarzalną zawartość i obszerność oraz nagranie i przygotowanie płyty do dystrybucji. Mamy nadzieję na liczny udział w zakupach dziecięcej twórczości, która może stanowić piękną rodzinną pamiątkę, jak i  wspaniały  prezent pod choinkę .Liczymy również na Państwa pomoc w zachęceniu dzieci do udziału w tym projekcie.

Wysiłek uczniów zostanie doceniony w postaci punktów z zachowania i ocen z przedmiotów.

Rada   Rodziców przy SP nr 17

Dyrektor Szkoły,  Grono Pedagogiczne

 i  Społeczność Uczniowska

                                                                           

 UWAGA!!! DO PRZESŁANYCH   PRAC ZARÓWNO DZIECI JAK I PAŃSTWA NALEŻY DOŁĄCZYĆ „ZGODĘ NA PRZETWARZANIE DANYCH”

 

Zgoda na publikację pracy dziecka                                                                 Zgoda na publikację pracy rodzica

 

IDĄ ŚWIĘTA, NIECH KAŻDA RODZINA O NICH PAMIĘTA.

KOLĘDY, PASTORAŁKI I PRZEPISY ŚWIĄTECZNE,

ZNAJDZIESZ W STWORZONEJ PRZEZ NAS KSIĄŻECZCE.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ JEJ WSPÓŁAUTOREM :)

 

Drogie Koleżanki i Koledzy,

wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W tym roku  ze względu na panującą pandemię Kiermasz Świąteczny 2020 pod patronatem Rady Rodziców odbędzie się w  nieco innej formie niż dotychczas.

Każdy z nas może zostać współautorem publikacji, w której zawarte zostaną nasze prace – rysunki, opowiadania, wiersze oraz sprawdzone przepisy świąteczne naszych Babć i Mam, a może nawet Dziadków i Ojców...

Oryginalnym pomysłem jednej z Naszych koleżanek,  Mai z 7b, jest nagranie pod kierownictwem naszego nauczyciela muzyki  p. M. Szymika  mini koncertu świątecznego. Płytka z nagraniem będzie dopełnieniem naszej książki.

Serdecznie zachęcamy do tworzenia i przesyłania prac. Publikacja będzie piękną rodzinną pamiątką, jak i wspaniałym prezentem pod choinkę.

Dochód uzyskany ze sprzedaży naszej publikacji zostanie przeznaczony zgodnie z decyzją Rady Rodziców na zakup interaktywnego monitora, który będzie wykorzystany w procesie edukacyjnym w klasach I-III. Ten nowoczesny sprzęt zostanie zainstalowany w obiekcie szkoły przy ul. Józefowskiej.

To Wam podziękują nasi młodsi koledzy, że będą mogli z niego skorzystać.

 

A oto zadania dla nas i naszych Rodziców:

Uczniom  klas  I- IV proponujemy wykonanie ilustracji do zwrotki wybranej kolędy lub pastorałki  z poniższego zestawu / technika dowolna, format A4, kolor/ i przesłanie podpisanej imieniem i nazwiskiem oraz klasą pracy do p. Aleksandry Złomek na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w nieprzekraczalnym terminie  do  2 grudnia 2020.
Zestaw kolęd i pastorałek:
Klasy I: „Lulajże Jezuniu”, „Do szopy, hej pasterze”, „Zima, zima, zima, pada, pada śnieg”.
Klasy II: „Jezus malusieńki”, „Gdy śliczna Panna”, „Świeć gwiazdeczko, świeć”.
Klasy III: „Przybieżeli do Betlejem”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Gore gwiazda Jezusowi”.
Klasy IV: „Cicha noc”, „Tylko jedna taka noc”, „Dlaczego dzisiaj”.

Uczniów klas V-VIII zachęcamy do   napisania wiersza , opowiadania  lub wykonania pracy plastycznej o tematyce świątecznej . Prace literackie podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą prosimy o przesyłanie do swoich nauczycieli języka polskiego, a prace plastyczne podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą do p. Pauliny Bocheńskiej  na adres:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w nieprzekraczalnym terminie  do  2 grudnia 2020.

Wszystkich Rodziców zachęcamy do podzielenia się sprawdzonymi, autorskimi  przepisami na potrawy świąteczne i przesłania podpisanych zgodnie z poniższym wzorem:

Anna Nowak – mama Oli z 1d

przepisów do p. Aleksandry Krzysiek na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  w nieprzekraczalnym terminie  do  2 grudnia 2020.  Ilustracje lub zdjęcia potraw mile widziane.

 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY  DO MASOWEGO UDZIAŁU  W  AKCJI :)

ZACHĘĆCIE SWOICH RODZICÓW DO UDZIAŁU W NASZYM PROJEKCIE.

 

Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej nr 17

im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach