Drodzy Rodzice,

Każdy z nas wie, że Internet nie jest bezpiecznym miejscem dla dzieci. Są jednak w sieci strony i portale zawierające wartościowe treści, które mogą wzbogacić i wspomóc rozwój zainteresowań naszych milusińskich lub urozmaicić zabawę o ciekawe treści. Strony tutaj polecane zawierają treści pozytywne i są miejscem bezpiecznym dla dzieci.

Internet może stanowić uzupełnienie zabawy i nauki. To od Was zależy czy tak będzie. Dorośli powinni kontrolować ilość czasu spędzanego przez dzieci przed komputerem/telefonem, powinni monitorować jakie strony dzieci odwiedzają, mogą im towarzyszyć we wspólnych internetowych zabawach.

Polecam poniżej kilka bezpiecznych portali dla najmłodszych.

 

www.kolorowe-obrazki.pl - na stronie można znaleźć obrazki do wydrukowania na drukarce i pokolorowania

 

www.bajkowyzakatek.eu - polskie i światowe baśnie i legendy w wersji do samodzielnego czytania

 

www.origami.art.pl - coś dla wielbicieli origami. Czyli co można wyczarować z papieru.

 

www.sieciaki.pl - edukacyjny serwis internetowy przeznaczony dla dzieci w wieku 9-11 lat, poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie: filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne

 

Życzę miłej zabawy w gronie rodzinnym.

Pozdrawiam

Joanna Dziuba pedagog