Hotel dla pszczół

Od roku 2014 nasza szkola bierze udział w akcji GreenPeace "Hotele dla pszczół", sprawujemy opiekę nad hotelem znajdującym się w Parku Wełnowieckim.

W ramach akcji Adoptuj Pszczołę w kilku miastach Polski powstało 100 hoteli dla dzikich owadów zapylających. Hotele zapewniają schronienie nie tylko zagubionym pszczołom, ale także trzmielom, biedronkom, motylom i innym pożytecznym owadom. Nasza szkoła przyłączyła się do tego projektu.

Uczniowie dbają o hotel, przynosząc słomę i bambusowe patyczki. Z zainteresowaniem słuchają i dyskutują na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego jakimi może być masowe wyginięcie pszczół. Poprzez naukę i ciekawość rozbudza się w młodym człowieku wrażliwość na współczesne problemy ekologiczne. W roku 2016/17 uczniowie klasy IV b monitorowali stan hotelu przekazując informacje do zarządcy Parku Śląskiego. Program koordynuje pani Mirosława Malczewska.

hoteledlapszczol    hotel001      hotel002