Ogólnopolski program edukacyjny "Moje miasto bez elektrośmieci"

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Rok szkolny 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 będziemy kontynuować udział w programie edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci".

Program rozpocznie się w lutym 2018 r.

Koordynator programu: Dagmara Pazio

elektosmieci 2016

Nasza szkoły w roku szkolnym 2016/2017 ponownie przystąpiła do programu „Moje miasto bez elektrośmieci”

Czym jest program „Moje miasto bez elektrośmieci”?

„Moje miasto bez elektrośmieci” to przedsięwzięcie, które przynosi korzyści wszystkim uczestnikom. Dlaczego?

Gmina przystępując do programu, udostępnia mieszkańcom efektywny i komfortowy system zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, a koszty związane z jego organizacją oraz obsługą pokrywa ElektroEko. Oznacza to również szereg korzyści dla mieszkańców.

Program "Moje miasto bez elektrośmici" popierają najważniejsze instytucje tj. Ministerstwo Środowiska, Minister Edukacji Narodowej oraz Związek Miast Polskich.

Koordynatorem programu jest pani Dagmara Pazio.

W klasie 2c przeprowadzono zajęcia o elektrośmieciach. Uczniowie naszej szkoły otrzymali plany lekcji, naklejki oraz krótką informację przypominającą czym są elektrośmieci.

30 MAJA 2017 R. W GODZ 8.00-15.00  W NASZEJ SZKOLE (UL. DEKERTA 1)ZBIERAMY ELEKTROŚMIECI.

elektrosmieci 2c 2017  elektrosmieci 2c 2017 1

Ubiegłe lata:

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2016

logommbe

Klasy III  uczestniczą w roku szkolnym 2014/2015 w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” Dzieci dowiedzą się czym są elektrośmieci i jak składować elektrośmieci. Także w tym roku szkolnym zorganizujemy zbiórkę elektrośmieci w naszej szkole.

W styczniu wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali pakiet materiałów o elektrośmieciach ( poradnik dla rodziców, zakładkę, plan lekcji, naklejki). Klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach o elektrośmieciach.

20150108 201812    20150108 201922

Zbiórka elektrośmieci 2015

Konkurs wiedzy o elektrośmieciach 2015

Podczas zajęć prowadzonych na zielonej szkole w Mrzeżynie trzecioklasiści usystematyzowali wiedzę o elektrośmieciach. Pewnie już wszyscy dobrze wiedzą, czym są elektrośmieci i jak je składować. W przyszłym roku szkolnym nasza szkoła z pewnością włączy się do programu „Moje miasto bez elektrośmieci” Podczas wakacji również bądźcie czujni i mówcie dorosłym, co zrobić ze starą lodówką, pralką, czy niepotrzebnym telewizorem.

Koordynatorem programu jest p.Dagmara Pazio

Prezentacja działań w roku szkolnym 2011/2012 "Moje miasto bez elektrośmieci"

Prezentacja działań w roku szkolnym 2012/2013 "Moje miasto bez elektośmieci"