Ekolog Szkoły

Konkurs "Ekolog Szkoły"
    W roku szkolnym 2016/2017 ekologiem szkoły został JAKUB DRUCH uczeń klasy VIc (I półrocze ) oraz PAWEŁ KIEROT uczeń klasy IV b (II półrocze)
  1. Celem konkursu jest kształtowanie u uczniów postaw ekologicznych poprzez zbieranie surowców wtórnych: makulatury, puszek i zużytych baterii.

2. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich uczniów klas I – VII.

3. Uczniowie, którzy przystąpią do konkursu muszą odnotowywać zebrane surowce w swoim dzienniczku w tabeli:

data

rodzaj surowca

ilość

- makulatura (kg)

- baterie (sztuki)

- puszki (sztuki)

podpis osoby dorosłej (nauczyciela, rodzica, pani szatniarki)

1. Konkurs będzie podsumowywany dwa razy w ciągu roku szkolnego – na koniec pierwszego półrocza i na koniec roku szkolnego.

2. Uczeń, który zbierze największą ilość punktów w szkole (1 pkt za każdy kilogram makulatury, 1 pkt za każdą baterię lub puszkę) zdobywa tytuł Ekologa Szkoły i otrzymuje: dyplom, nagrodę książkową i punkty za udział w konkursie (zgodnie z kryteriami oceniania zachowania).

3. Ponadto, będą przyznawane wyróżnienia dla najlepszych „Zbieraczy surowców wtórnych” w każdej klasie.

Koordynatorzy konkursu:

Joanna Dziuba, Mirosława Malczewska