Ratujemy i uczymy ratować

wosp

Koordynator programu

Joanna Dziuba

GDYBY CO DZIESIATY MIESZKANIEC ZIEMI POTRAFIŁ UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY, OCALIŁOBY TO MILION LUDZI ROCZNIE!!!

„Ratujemy i uczymy ratować" to program przygotowany i pilotowany przez

Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Konkurs pierwszej pomocy "Promocja zdrowego stylu życia - Mały Ratownik" 2018

„Ratujemy i Uczymy Ratować"

W roku szkolnym 2017/2018 prowadzone były zajęcia z zakresu pierwszej pomocy w klasach III a i III b pod hasłem „Ratujemy i Uczymy Ratować" realizowane przy współpracy i promowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas tych zajęć zrealizowane zostały następujące tematy:

1.Wprowadzenie do tematyki pierwszej pomocy.
2.Bezpieczeństwo ratownika oraz sprawdzanie przytomności.
3.Ważne numery telefonów. Jak prawidłowo wezwać karetkę pogotowia?
4.Sprawdzanie oddechu. Pozycja boczna ustalona.
5.Resuscytacja krążeniowo oddechowa (uciski klatki piersiowej, oddechy ratownicze).
6. Łańcuch przeżycia. Podsumowanie wiadomości.

Uczniowie klasy III a oraz III b bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, wykazywali się zaangażowaniem, aktywnie wykonywali ćwiczenia, chętnie wypowiadali się podczas zajęć.

W związku z krzewieniem wiedzy wśród uczniów z zakresu pierwszej pomocy przeprowadzony został konkurs plastyczny dla uczniów wszystkich klas trzecich pod hasłem „Jestem ratownikiem czyli jak udzielam pierwszej pomocy" . Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica kl. III b .

Galeria zdjęć:

Znalezione obrazy dla zapytania ratujemy i uczymy ratować

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole realizowane były zajęcia w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować". Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z podstawowym schematem pierwszej pomocy. W trakcie zajęć wiedza teoretyczna była wsparta ćwiczeniami praktycznymi na fantomach otrzymanych przez nasza szkołę z WOŚP.

W tym roku  zajęcia odbywały się zgodnie z podanymi poniżej zagadnieniami:

• bezpieczeństwo ratownika i wołanie o pomoc,
  • sprawdzanie przytomności oraz oddechu,
  •  jak prawidłowo wezwać karetkę pogotowia - ważne numery,
  • pozycja boczna ustalona,
  • oddechy ratownicze i uciski klatki piersiowej
  • łańcuch przeżycia.

Zajęcia przeprowadzono w klasach II c i II d. Tematy zrealizowane w klasach II w minionym roku szkolnym podczas lekcji to:

1. Wprowadzenie do tematyki pierwszej pomocy. Łańcuch przeżycia.
  2. Bezpieczeństwo ratownika oraz wołanie o pomoc. Sprawdzanie przytomności.
  3. Jak prawidłowo wezwać karetkę pogotowia? Ważne numery telefonów.
  4. Sprawdzanie oddechu.
  5. Pozycja boczna ustalona.
  6. Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej.

Podczas zajęć uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności na fantomach oraz korzystali z książeczek do nauki pierwszej pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Uczniowie otrzymali również tekturowe telefony do nauki prawidłowego wzywania pogotowia.

Uczniowie naszej szkoły niezwykle chętnie i aktywnie uczestniczą w opisanych zajęciach. Tematyka pierwszej pomocy jest lubiana przez uczniów i wywołuje wiele pozytywnych emocji.

Koordynatorem i realizatorem programu w szkole jest Pani Joanna Dziuba.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wcześniejsze lata:

Cała Polska Uczy Ratować

Rok 2015/2016

Pomoce do nauki:

Fundacja zapewnia podstawowe pomoce naukowe do prowadzenia lekcji pierwszej pomocy z dziećmi.

20160112 120003 800x480   20160112 120012 800x480   DSC 3307 800x600   DSC 3312 600x800

Na zakończenie roku szkolnego każdy uczeń klasy II, który został przeszkolony w ramach zajęć pierwszej pomocy otrzymał od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odblaski w postaci czerwonych serduszek. Mają one przypominać uczniom o tym aby być bezpiecznym i widocznym na drodze.

serce WOSP

Rok 2014/2015

Uczniowie naszej szkoły niezwykle chętnie i aktywnie uczestniczą w opisanych zajęciach. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieczą się ćwiczenia praktyczne na fantomach. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu wzbogacając wiedzę i umiejętności dzieci.

Pomoce do nauki:

Uczniowie uczestniczący w Programie RUR otrzymali od WOŚP apteczki pierwszej pomocy.

ratujemy 001

Konkurs z zakresu pierwszej pomocy „Ważne numery” 2014

Uczniowie podczas zajęć prowadzonych przez p. Joannę Dziubę.

• zdjcie 0294
  • zdjcie 0297

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Podczas zajęć uczniowie  zapoznają się z podstawowym schematem pierwszej pomocy. W trakcie zajęć wiedza teoretyczna jest wsparta ćwiczeniami praktycznymi na fantomach otrzymanych przez nasza szkołę z WOŚP.

W tym roku  zajęcia odbywają się w klasach II c i d, zgodnie z podanymi poniżej zagadnieniami:

• bezpieczeństwo ratownika i wołanie o pomoc,
  • sprawdzanie przytomności oraz oddechu,