Projekt profilaktyczno-edukacyjny „Florek w Małej Strażnicy”

Rok szkolny 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas drugich wezmą udział w zajęciach w nowatorskim Centrum Edukacji Bezpieczeństwa w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1  w Katowicach -Szopienicach.

Zajęcia są zorganizowane w ramach projektu ,,Florek w małej strażnicy”. Uczniowie w ciekawy sposób, często w formie zabawy zaznajamiają się z podstawami ochrony przeciwpożarowej i uczą się bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

Nasi uczniowie mogą wykorzystać zdobytą wiedzę w życiu codziennym, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pożarowego w naszym mieście.

Projekt koordynuje Tamara Jamróz

"Florek w strażnicy" klasy 2a i 2b 2015

"Florek w strażnicy" klasa 2c i 2d 2015

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas drugich szkół podstawowych.

Zainicjowany przez Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach ma z założenia służyć edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.

Każdego roku uczniowie klas drugich biorą udział w zajęciach w nowatorskim Centrum Edukacji Bezpieczeństwa w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Katowicach -Szopienicach.

Uczniowie w ramach projektu:

• poznają zakres i jakość służby strażaków,
  • zaznajamiają się z podstawami ochrony przeciwpożarowej,
  • uczą się bezpiecznych zachowań w życiu codziennym,
  • ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy.

Dzieci biorą udział w zajęciach edukacyjnych w Jednostce ratowniczo – gaśniczej w Katowicach – Szopienicach, gdzie:

• nabywają wiadomości i umiejętności z zakresu podstaw ochrony przeciwpożarowej;
  • mają okazję zobaczyć pojazdy strażackie oraz sprzęt używany podczas gaszenia pożarów;
  • poznają też zakres służby strażaków;
  • w czasie zajęć utrwalają zasady udzielania pierwszej pomocy, ćwiczą również telefoniczne zgłaszanie zagrożeń.

Zajęcia są zorganizowane w ciekawy sposób, dostosowany do wieku uczniów, często w formie zabawy.

Projekt koordynuje Joanna Maselik.

• DSC01548
  • Obraz 1 108