Śniadanie Daje Moc

sniadanie1

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

8 listopada 2016 r. uczniowie najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

Na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki.

Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Tego dnia przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

Dzięki niemu dzieci:

• mają siłę i energię do nauki i zabawy,
  • lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.

Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i ciemny chleb zamiast bułek, a także picie wody czy soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o unikaniu słodyczy i chipsów, które nie są zbyt zdrowe.

Zakończenie akcji to otrzymanie dla Szkoły Certyfikatu udziału.

certyfikat sniadanie ma moc 2017

Koordynator programu: Tamara Jamróz