Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę!"

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Rok 2018/2019

Nasza szkoła bierze udział w XII edycji ”Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnym pt. „Trzymaj formę!”.

Koordynatorem głównym programu jest:

•  Główny Inspektorat Sanitarny
  • Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Działania obejmujące realizację programu to między innymi:

• pogadanki dla dzieci i rodziców

• wycieczki i wyjścia rekreacyjno – turystyczne

• lekcje promujące aktywny i zdrowy styl życia

• zajęcia sportowo – edukacyjne

• konkursy sportowe

• wystawa prac w ramach Światowego Dnia Zdrowia

• projekt promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia w środowisku lokalnym

Koordynator programu: mgr Renata Gaweł

trzymaj forme2

7 marca 2019 r. uczniowie i uczennice naszej szkoły brali udział w konkursie (etap szkolny) Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnym pt. „Trzymaj formę!”Wyniki konkursu poznamy pod koniec marca.

trzymaj forme 1.2019 640x480   trzymaj forme 2.2019 640x480  trzymaj forme 2019 640x480

Poprzednie edycje programu

Trzymaj formę - mecz mikołajkowy