Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę!"

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła bierze udział w XI edycji ”Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnym pt. „Trzymaj formę!”.

Koordynatorem głównym programu jest Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Program "Trzymaj Formę!" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i kształtuje ich prozdrowotne nawyki. Służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

Działania obejmujące realizację programu to między innymi:

• pogadanki dla dzieci i rodziców

• wycieczki i wyjścia rekreacyjno – turystyczne

• lekcje promujące aktywny i zdrowy styl życia

• zajęcia sportowo – edukacyjne

• konkursy sportowe

• wystawa prac w ramach Światowego Dnia Zdrowia

• projekt promujący zmianę zachowań w zakresie stylu życia w środowisku lokalnym

Koordynator programu: mgr Renata Gaweł

Trzymaj formę 2018