Bezpieczniki Taurona

Rok szkolny 2015/2016

Szkoła przystąpiła do III edycji programu "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka". Celem "Bezpieczników TAURONA" jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

"Bezpieczniki Taurona: Włącz dla dobra dziecka" 2016

Kolejna edycja " Bezpieczników Taurona" została zrealizowana.

koordynator: mgr. G. Burzyńska

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Rok szkolny 2014/2015

Program TAURON Dystrybucja S.A. i Fundacji TAURON pn. „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka” dotyczy bezpiecznego  używania energii elektrycznej.

Program realizowany jest na terenie działalności Grupy Tauron, na obszarze pięciu województw:

dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie.

Patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej. Organizatorami są spółka TAURON Dystrybucja i Fundacja TAURON.

W ramach akcji "Bezpieczników TAURONA" pracownicy TAURON Dystrybucja poprowadzą lekcje w naszej szkole o tematyce "Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka".

Uczestnicy zajęć dowiedzą się:

• co to jest prąd elektryczny,
  • jak powstaje i dociera do naszych domów,
  • jakie urządzenia dzięki niemu działają,
  • jak z nich bezpiecznie korzystać.

Podczas zajęć zostanie wyświetlony film edukacyjny.

Koordynatorem programu w szkole jest P. Gabriela Burzyńska.

"Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" zajęcia edukacyjne dla klas I