Akcja Sanepidu "Brązowo, ale czy zdrowo" 2017

plakat opalanie  W czerwcu 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 17 im. T. Kościuszki w Katowicach w klasach I – III (9 klas) przeprowadzone zostały pogadanki pod hasłem „Brązowo ale czy zdrowo”.

Akcja została podjęta na prośbę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach.

ulotka2bacz   ulotka1bacz

Podczas pogadanek uczniowie zapoznani zostali z następującą tematyką:

• rodzaje promieniowania słonecznego oraz jego oddziaływanie,
  • konsekwencje wynikającymi z opalania,
  • sposoby zabezpieczania się przed nadmiernym promieniowaniem UV,
  • niebezpieczny wpływ solariów.

Celem podjętych działań było:

• kształtowanie postaw i zachowań zdrowotnych związanych z bezpiecznym korzystaniem z promieni słonecznych
  • zwrócenie uwagi na konsekwencje nieodpowiedniego korzystania z solariów, a także ze słońca podczas opalania.

Zajęcia koordynowała Pani Joanna Dziuba, która wraz z wychowawcami klas I - III przeprowadziła pogadanki.