MUZYKA - BLASK, MROK, PÓŁCIEŃ 2017

Komunikat dla wszystkich fanów 17 – nastki

Zakończył się I etap projektu regionalnego.

18 października 2017 r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły uczestniczyli w symfonicznym koncercie edukacyjnym - MUZYKA - BLASK, MROK, PÓŁCIEŃ.

Wydarzenie to miało miejsce w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert poprowadził dyrygent Boon Hua Lien, laureat XII Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego im. Arama Chaczaturiana.

Wykonawcami byli: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia oraz Antoni Ingielewicz, (skrzypce), laureat pierwszych nagród na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych.

W programie koncertu znalazły się następujące utwory:

Georg Friedrich Haendel – uwertura do Muzyki ogni sztucznych

Sergiusz Rachmaninow Wyspa umarłych (fragment)

Henryk Wieniawski – Fantazja na motywach z opery Faust Charlesa Gounoda op. 20

Igor Strawiński – Suita z baletu Ognisty ptak (z 1919 r.) (fragmenty)

Muzyka wybitnych kompozytorów w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia zrobiła na słuchaczach duże wrażenie. Dla wielu uczniów ten rodzaj ,, spotkania z muzyką” był pierwszym ,,takim” doświadczeniem, i jest nadzieja, że nie ostatnim – bo…….

,,Wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli”

Arthur Schopenhauer

• nospr18.101