I edycja konkursu „Prawa Dziecka Oczami Dzieci" 2014

kpd

Prace konkursowe "Prawa Dziecka Oczami Dziecki" 2014

Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w konkursie „Prawa Dziecka Oczami Dzieci", realizowanym w ramach akcji „Sędziowie Rodzinni Dzieciom".

Konkurs został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Członkiem komitetu honorowego została Joanna Kluzik - Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej.

Cele:

Konkurs ma na celu kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego poprzez edukację w zakresie praw dziecka.

Przebieg konkursu w szkole:

• W ramach Konkursu dzieci zostaną zapoznane przez wychowawców z podstawowymi zagadnieniami Konwencji o prawach dziecka.
  • Na podstawie zdobytych informacji dziecko ma za zadanie stworzyć pracę plastyczną w aspekcie wybranego jednego lub kilku praw w niej zawartych.
  • Prace powinny być wykonane na papierze w formacie A3 przy wykorzystaniu następujących technik: rysunek, malarstwo lub kolaż (praca płaska).
  • Komisja konkursowa wyłoni spośród uczestników Konkursu 12 laureatów, po 4 w każdej z grup wiekowych 6-10 lat, 11-13 lat oraz powyżej 13 lat.

Nagrody:
W terminie ustalonym przez organizatora laureaci Konkursu wraz z opiekunem, nauczycielem:

• zwiedzą Belweder, Pałac Prezydencki (planowane jest spotkanie z Małżonką Prezydenta RP Panią Anną Komorowską) oraz Centrum Nauki Kopernik,
  • w trakcie uroczystości otrzymają nagrody rzeczowe i dyplom.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu.

Prace konkursowe z formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem należy przesyłać

• samodzielnie w terminie do dnia 10 listopada 2014 r. (data wpływu pracy konkursowej do Organizatora) na adres: Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia, ul. Rakowiecka 36, 02-532 Warszawa
  • przez koordynatora konkursu w szkole p. Ewelinę Zbrońska - Langner w terminie do dnia 3 listopada 2014 r.

Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.