SKO Konto dla Ucznia

WITAMY W ŚWIECIE

SZKOLNYCH KAS OSZCZĘDNOŚCI

• Jakie macie marzenia?
  • Czy oszczędzacie na spełnienie tych marzeń?
  • Macie świnkę skarbonkę?

Marzenia są w zasięgu Waszej ręki. Trzeba jednak we właściwy sposób dysponować własnymi pieniędzmi - to znaczy oszczędzać od najmłodszych lat.

My mamy dla Was nową, internetową formę skarbonki - SKO.

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów.

DZIĘKI UDZIAŁOWI W PROGRAMIE:

• nauczysz się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać,
  • zdobędziesz wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie,
  • nabędziesz praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

NOWE SKO TO:

• program dedykowany uczniom od 5. do 13. roku życia,
  • serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie,
  • komplet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów,
  • legitymacja SKO stworzona na wzór karty płatniczej.

JAK ZAŁOŻYĆ SKO KONTO DLA UCZNIA?

Rodzic lub opiekun prawny musi wyrazić zgodę na przystąpienie dziecka do programu Szkolnych Kas Oszczędności.

W tym celu należy:

• wypełnić Oświadczenie
  • podpisać je i przekazać nauczycielowi opiekującemu się SKO w szkole - Pani Ewelinie Zbrońskiej - Langner.

Każdy z Was otrzyma indywidualne Konto w Banku PKO BP tak, jak Wasi Rodzice wraz z legitymacją w formie karty bankowej, którą będziecie się mogli pochwalić wśród koleżanek i kolegów.

OSZCZĘDZANIE Z SKO ZAPROCENTUJE

W PRZYSZŁOŚCI

Wszelkie informacje uzyskacie u Opiekuna SKO w szkole - Pani Eweliny Zbrońskiej - Langner oraz na stronie www.pkobp.pl/sko

Jak dokonywać wpłat i wypłat z konta?

Jeśli zauważysz na swoim koncie niewłaściwe dane dotyczące Twojej osoby, to wypełnij formularz:

Oświadczenie o zmianie danych osobowych

i oddaj Opiekunowi SKO.

Po ukończeniu przez dziecko 13. roku życia, środki pieniężne zgromadzone na rachunku SKO Konto dla Ucznia nie podlegają opocentowaniu ani kapitalizacji, a dziecko kończy członkostwo w SKO. Rodzice ucznia wypełniają Oświadczenie - Rezygnacji z uczestnictwa w programie SKO.