Ważne tematy w świetlicy

W świetlicy uczymy się wielu ważnych rzeczy:

• Poznawaliśmy eko-sposoby dbania o naszą planetę.
  • Uczyliśmy się jak być kulturalnym w różnych sytuacjach. Bardzo nam w tym pomogły opowiadania Pana Grzegorza Kasdepke z bardzo zabawnej książki dla dzieci pt.: „Bon czy Ton savoir- vivre dla dzieci”.
  • Zdobywaliśmy wiedze na temat samorządności, praw dziecka oraz praw ucznia świetlicy szkolnej.
  • Poznaliśmy również historię Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Niepodległości.
  • Uczyliśmy się oszczędności, zasad opieki nad zwierzętami.
  • Poznawaliśmy Tradycje Święta Zmarłych w Polsce i na świecie, polskie obrzędy andrzejkowe, tradycje „Mikołajkowe” oraz Świąt Bożego Narodzenia.
  • Poruszaliśmy tematy związane z zimą: bezpieczna zima, bezpieczne ferie, pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę.
  • Wykonywaliśmy ciekawe prace z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dnia Kobiet oraz Świąt Wielkanocnych.
  • Poznawaliśmy także powody, dla których warto czytać książki.
  • Zapoznaliśmy się z sylwetka patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszko.
  • W oczekiwaniu na wiosnę wykonaliśmy piękne kwiaty.
  • img_0482
  • img_0494