Informator świetlicowy 2015/2016

Świetlica w Szkole Podstawowej nr 17 w Katowicach

spełnia funkcje opiekuńczo-wychowawczą oraz dydaktyczną. Pragniemy aby uczniowie oczekujący u nas na rodziców spędzali czas w miłej atmosferze - na nauce, zabawach i grach. Zapewniamy również opiekę dzieciom uczęszczającym na obiady.

Organizujemy następujące rodzaje zajęć dla naszych uczniów:

• pomoc w odrabianiu zadań domowych,
  • zajęcia plastyczne oraz techniczne, z wykorzystaniem różnych technik np.: origami, wydzieranki, wycinanki, itp.
  • zajęcia czytelnicze w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”,
  • zajęcia ruchowe ( w sali zabaw, na boisku, na sali gimnastycznej),
  • zajęcia poświęcone tematyce ekologicznej,
  • zajęcia doskonalące umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach ze szczególnym zwróceniem uwagi na tematykę bezpieczeństwa,
  • zajęcia tematyczne poświęcone kulturze osobistej, zdrowiu, higienie osobistej,
  • gry i zabawy towarzyskie, edukacyjne, integracyjne, relaksacyjne,
  • rozmowy i pogadanki z dziećmi na różne ważne i ciekaw tematy
  • wiele innych związanych z bieżącymi wydarzeniami szkolnymi i kalendarzowymi.