Święto Szkoły 2014

Dzień 21 marca kojarzy się z pierwszym dniem wiosny. W istocie pogoda tego dnia była przepiękna.

Ale w 17 - tce był to dzień szczególny. Tego dnia obchodziliśmy

Święto Szkoły pod hasłem "Śladami Tadeusza Kościuszki"

połączone z Dniem Talentów.

obraz 008    obraz 048

O g. 9.40 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami zebrali się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wprowadzeniu sztandaru szkoły, głos zabrała Pani Dyrektor Aleksandra Musioł.

obraz 011

Pani Dyrektor przywitała przybyłych gości:

P. Bogusławę Bielnik - inspektora Referatu I Wydziału Edukacji Miasta Katowice

P. Halinę Czarnecką - zastępcę przewodniczącego Rady Rodziców

P. Wojciecha Strusza - przewodniczącego Rady Rodziców

obraz 045

i życzyła wszystkim miłej zabawy.

Uroczystą akademię poświęconą postaci patrona naszej szkoły przygotowali uczniowie klasy 6a z wychowawcą P. Justyną Pliszkę. Obsługą sprzętu kierował P. Mirosław Rusinowski.

obraz 005   obraz 020    obraz 024   obraz 026

Obchody Dnia Talentów

Następnym punktem programu był podział wszystkich uczniów na 16 grup. W każdej grupie znaleźli się pierwszoklasiści, drugoklasiści ... aż do szóstoklasistów. Zadaniem grup było wykonanie plakatu o patronie szkoły złożonego z elementów przygotowanych przez poszczególnych członków grupy:

• pierwszoklasiści kolorowali portret Tadeusza Kościuszki,
  • drugoklasiści tworzyli wydzierankę orderu Virtuti Militari,
  • trzecioklasiści układali puzzle "Czapka kościuszkowska",
  • czwartoklasiści kolorowali napisy na plakatach,
  • piąto - i szóstoklasiści korzystając z tekstu źródłowego i atlasu historycznego opracowywali mapy Polski i świata opisujące miejsca pobytu Tadeusza Kościuszki.

Wszystkie materiały potrzebne do stworzenia plakatu zostały zapakowane do opisanych kopert. Przy wyjściu z sali grupy otrzymywały kopertę, atlas historyczny i arkusz szarego papieru.

Dzień Talentów 2014 praca w grupach plakaty

Przygotowane plakaty zostaną wywieszone w salach lekcyjnych jako dekoracja na święto szkoły.

Nasi goście wybrali trzy najpiękniejsze plakaty, których autorzy otrzymali soczki i cukierki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską "PINGWINEK".

DSC07706

Reszta uczniów otrzymała cukierki. Dodatkową nagrodą było odsłonięcie jednego puzzla na gazetce. Efektem pracy wszystkich uczniów jest piękny plakat o patronie naszej szkoły, który można oglądać w holu głównym.

obraz 009       obraz 046

Na końcu wystąpiła grupa nr 16 - chór w wykonaniu utworu pt. "Krakowiak Kościuszki" pod batutą P. Anny Kaczmarek.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Aleksandra Musioł wraz z honorowym gościem P. Bogusławą Bielnik wręczyła dyplomy i nagrody uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach poświęconych Tadeuszowi Kościuszce.

DSC07710   DSC07712   DSC07714

DSC07715    DSC07716

Podziękowała również wszystkim uczniom, nauczycielom i koordynatorom za przygotowanie tej uroczystości: P. Tamarze Jamróz, P. Dagmarze Pazio, P. Justynie Pliszke, P. Mirosławowi Rusinowskiemu, P. Ewelinie Zbrońskiej - Langner.

Galeria zdjęć:

• DSC07689