BIP

Uwaga

Sześciolatki w 17-stce

Działania promocyjne szkoły w roku szkolnym 2015/16

 

Spotkania z przedszkolakami:

 

Pierwsze spotkanie - KLIKNIJ

 

Obowiązek szkolny - KLIKNIJ ABY PRZECZYTAĆ

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW- MAM 6 LAT, CHCĘ POZNAWAĆ ŚWIAT

 

Pierwszaki to my

 Poradnik: Rodzice macie wybór 

List Minister Edukacji do Dyrektorów szkół

 

 Zapraszamy do obejrzenia filmu, którego bohaterem jest jeden z naszych uczniów rozpoczynający edukację w wieku 6 lat

 

DAŁEM RADĘ

 

 

 

]

 

NASZA SZKOŁA JEST PRZYGOTOWANA NA PRZYJĘCIE DZIECI SZEŚCIOLETNICH

 

     

 

      W roku 2012 Rada Rodziców naszej szkoły wzięła udział w konkursie MEN "Mam 6 lat" Celem konkursu jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami. Konkurs składał się z dwóch modułów. W pierwszym z nich - „Sześciolatek w przyjaznej szkole" - wyłonione zostały najciekawsze przykłady działań, które podjęła szkoła, by przygotować się do przyjęcia sześciolatków.W efekcie szkoła uzyskała certyfikat:

 

        W roku szkolnym 2012/2013 zainicjowaliśmy akcję " Jestem u progu", której celem jest m.in. niwelowanie różnić i trudności dzieci w związku z przejściem do kolejnego etapu edukacyjnego. Podjęte w poprzednich latach działania sprawiły, że dzieci nie odczuwały lęku przed szkołą, zaadaptowały się w nowym środowisku, aktywnie uczestniczyły w życiu szkoły. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów oraz nauczycieli. Został uznany za przykład Dobrej Praktyki i umieszczony na stronie MEN. SZCZEGÓŁY PROGRAMU

 

W roku szkolnym 2015/2016 wspólne zajęcia uczniów klas I i II z grupami przedszkolnymi – odbędą się w marcu i kwietniu. W zajęciach będą brały udział dzieci z Miejskich Przedszkoli nr 82, 47, 27, 73.

 

 

    
Powered by Joomla! by PB®. Designed by: joomla 1.6 templates web hosting Valid XHTML and CSS.